Reklamsız Sözcü

Avrupa elemelerinde toplu sonuçlar

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne, 8 grupta yapılan maçlarla devam edildi.
01:3212 Ekim 2013
0
Avrupa elemelerinde toplu sonuçlar

Eleme gruplarında son maçlar öncesinde ilk sırayı alan Belçika, İtalya, Almanya, İsviçre, İspanya finallere gitme hakkını elde etti.

Almanya’nın sahasında İrlanda Cumhuriyeti’ni 3-0 yendiği maçta, Mesut Özil takımının 90+2. dakikadaki golüne imza attı.

Gruplarda son karşılaşmalar 15 Ekim Salı günü oynanacak.

Alınan sonuçlar ve puan durumları ise şöyle:

 

A grubu:

Hırvatistan-Belçika: 1-2

Galler-Makedonya: 1-0

– Puan durumu

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-Belçika 9 8 1 0 17 3 25

2-Hırvatistan 9 5 2 2 12 7 17

3-Sırbistan 9 3 2 4 13 10 11

4-İskoçya 9 2 2 5 6 12 8

5-Galler 9 3 0 6 8 19 9

6-Makedonya 9 2 1 6 6 11 7

B grubu:

Ermenistan-Bulgaristan: 2-1

Malta-Çek Cumhuriyeti: 1-4

Danimarka-İtalya: 2-2

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-İtalya 9 6 3 0 17 7 21

2-Bulgaristan 9 3 4 2 14 8 13

3-Danimarka 9 3 4 2 11 12 13

4-Çek Cumhuriyeti 9 3 3 3 12 9 12

5-Ermenistan 9 4 0 5 10 11 12

6-Malta 9 1 0 8 5 22 3

 C grubu:

Faroe Adaları-Kazakistan: 1-1

Almanya-İrlanda Cumhuriyeti: 3-0

İsveç-Avusturya: 2-1

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-Almanya 9 8 1 0 31 7 25

2-İsveç 9 6 2 1 16 9 20

3-Avusturya 9 4 2 3 17 10 14

4-İrlanda Cum. 9 3 2 4 13 16 11

5-Kazakistan 9 1 2 6 5 18 5

6-Faroe Adaları9 0 1 8 4 26 1

E grubu:

Arnavutluk-İsviçre: 1-2

İzlanda-Kıbrıs Rum Kesimi: 2-0

Slovenya-Norveç: 3-0

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-İsviçre 9 6 3 0 16 6 21

2-İzlanda 9 5 1 3 16 14 16

3-Slovenya 9 5 0 4 14 10 15

4-Norveç 9 3 2 4 9 12 11

5-Arnavutluk 9 3 1 5 9 11 10

6-Kıbrıs Rum Kesimi9 1 1 7 4 15 4

 F grubu:

Azerbaycan-Kuzey İrlanda: 2-0

Lüksemburg-Rusya: 0-4

Portekiz-İsrail: 1-1

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-Rusya 9 7 0 2 19 4 21

2-Portekiz 9 5 3 1 17 9 18

3-İsrail 9 3 4 2 18 13 12

4-Azerbaycan 9 1 5 3 6 10 8

5-Kuzey İrlanda 9 1 3 5 8 16 6

6-Lüksemburg 9 1 3 5 7 23 6

 G grubu:

Litvanya-Letonya: 2-0

Bosna Hersek-Liechtenstein: 4-1

Yunanistan-Slovakya: 1-0

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-Bosna Hersek 9 7 1 1 29 6 22

2-Yunanistan 9 7 1 1 10 4 22

3-Slovakya 9 3 3 3 9 8 12

4-Litvanya 9 3 2 4 9 10 11

5-Letonya 9 2 1 6 8 18 7

6-Liechtenstein9 0 2 7 4 23 2

 H grubu:

Moldova-San Marino: 3-0

Ukrayna-Polonya: 1-0

İngiltere-Karadağ: 4-1

TAKIMLAR O G B M A Y P

1-İngiltere 9 5 4 0 29 4 19

2-Ukrayna 9 5 3 1 20 4 18

3-Karadağ 9 4 3 2 16 12 15

4-Polonya 9 3 4 2 18 10 13

5-Moldova 9 2 2 5 7 15 8

6-San Marino 9 0 0 9 1 46 0

 I grubu:

İspanya-Belarus: 2-1

TAKIMLAR O G B M A Y P

—————————————————-

1-İspanya 7 5 2 0 12 3 17

2-Fransa 7 4 2 1 12 6 14

3-Finladiya 7 2 3 2 5 6 9

4-Gürcistan 7 1 2 4 3 8 5

5-Belarus 8 1 1 6 7 16 4