Reklamsız Sözcü

Beşiktaş’taki kavganın perde arkası!

Beşiktaş'ta arkadaşlık ve takım sevgisi üst seviyeye ulaşmışken, İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün kavgaları moralleri bozdu.
13:3211 Ekim 2013
0
Beşiktaş’taki kavganın perde arkası!

Beşiktaş resmi internet sitesinden dün sabah saatlerinde yayınlanan bir mesaj kulüpte gündemi sarstı. “Beşiktaş'a yakışmayacak şekilde kavga ettikleri öğrenilen İbrahim Toraman ile Sezer Öztürk, Önder Özen ve Slaven Bilic'in talepleri doğrultusunda, süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştır”mesajı iki oyuncuyu topun ağzına koydu. Olayı araştıran AMK önemli detaylara ulaştı.

İkili arasındaki ilk kıvılcım H. Split maçının ikinci devresinde ‘pas atma' mevzusundançıktı. Saha içinde yaşanan sürtüşme o an için kapandı. Maçın ardından Beşiktaş kafilesi otobüsle havaalanına hareket ederken ikili tartışmaya başladı. Sıcak temas araya girenlerce yatıştırıldı. Uçak yolculuğu sonrası Bilic takımı tesislerde kalınacağı emrini verdi. 02.30 sularında Sabiha Gökçen'e inen Kartal, tesislere geçti. Sabah yapılacak antrenman için tüm futbolcular odalarına çekilirken, sessizliği Sezer ve İbrahim'in düellosu bozdu.

SMS İLE SÖZLEŞTİLER

Liseli gençler gibi herkes yattıktan sonra SMS ile sözleşen iki oyuncu İbrahim Toraman'ın odasında buluştu. İkilinin konuşması kavgaya dönüştü; Toraman, Sezer'e bağırıp küfür etti. Sezer Öztürk de altta kalmadı. Kick-boks bilen Sezer, Toraman'ayumrukla karşılık verdi. Takım arkadaşları iki oyuncunun yumruk yumruğa birbirinegirdiğini anlayınca yataklarından kalkarak kavgayı ayırdı. Bilic'in de devreye girmesi ileikili odalarına çekildi; ancak kavga bitmemişti…

Sabah idmanından önce iki futbolcu gece kaldıkları yerden devam etti. İbrahim ve Sezer, Bilic'in gözleri önünde birbirine girince Hırvat hoca saat 09.20'de, Almanya'da bulunan Önder Özen'i arayıp yaşananları anlattı. Özen, “Alacağın karar ikimizindir” dedi; Bilic de kalemi kırdı: “Huzuru bozacak oyuncuyu kadromda istemiyorum!”

‘BÜYÜK OLAN BEŞİKTAŞ’

Futbolda sorumlu yönetici Ahmet Kavalcı, başkan Fikret Orman'dan aldığı, “Gereğini yapın” mesajıyla tecrübeli hocanın kararının arkasında durdu ve iki oyuncu süresiz kadro dışı bırakıldı. Kavalcı, Bilic ile yaptığı toplantıda, “Beşiktaş büyüktür,futbolcular değil” diyerek iki futbolcunun Beşiktaş'taki misyonunu bitirdi. Yolların ayrılacağı iki futbolcudan, İbrahim Toraman'a bonservisi verilecek. Sezer Öztürk dedevre arasında kiralanacak ya da değerini bulması halinde satılacak.

Ersoy ÖZDEM/AMKSPOR

Son güncelleme: 12:03 | 12.10.2013