Reklamsız Sözcü

Eyvah! yine o hakem

Real Madrid-Galatasaray maçındasarı-kırmızılıların 2 penaltısını es geçen Norveçli Svein Oddvar Moen, bu kezTerim’li Milli Takım’ın maçını yönetecek
08:4927 Ağustos 2013
0
Eyvah! yine o hakem

Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'ne getirelen Fatih Terim'e hakem sürprizi… A Milliler'in 10 Eylül Salı günü Romanya ile deplasmanda oynayacağı, Dünya Kupası Elemeleri maçını Norveç'ten Svein Oddvar Moen yönetecek. Moen, Galatasaray ve Fatih Terim'in unutmak istediği bir isim. Neden mi? Hemen anlatalım… Moen, Real Madrid ile Galatasaray arasında geçtiğimiz sezon Madrid'de oynanan ilk maçın hakemi… O maçta, Galatasaray'ın aleyhinde verdiği kararlar nedeniyle hem basının hem taraftarın hem de Fatih Terim'in yoğun eleştirisine uğramıştı.

Moen, Khedira'nın ceza sahası içinde topu elle almasına ‘devam' dedi, Burak Yılmaz'ın ceza sahası içerisinde Ramos tarafından düşürülmesini es geçti. Burak bu karar sonrası bir de sarı kart görerek rövanşta cezalı duruma düştü. Terim maç sonrası Norveçli düdük için, “Real Madrid'in hakemlere ihtiyacı yok. Birçok kararı yanlış verdi” demişti.